sales.label.learnyourpoints
על מנת להשתמש באתר האינטרנט שלנו בצורה יעילה ומהירה יותר, אנו ממליצים להשתמש
ב-Microsoft Internet Explorer 9x (או חדש יותר) + Google Chrome או Mozilla Firefox גם מתאימים
הכרטיסים אזלו, תודה
מחווה למיקיס תאודורקיס בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה 17 נובמבר 2019 כרטיסים.

מופע מחווה חד פעמי (הפקה מיוחדת ל-25 שנים ל"קול שישי") למיקיס תיאודוראקיס

משתתפים:
מריה פרנדורי
דימיטרי באסיס
התזמורת העממית של מיקיס תיאודורקיס
הנחיה -  ירון אנוש

ערב חד פעמי שבו מביאה מריה פרנדורי, הזמרת האהובה על מיקיס תיאודורקיס, את מיטב היצירות שלו, החל מ"זורבה היווני" ועד "שיר השירים" מתוך ״מאטהאוזן״ המתארת את שואת היהודים.

מיקיס תיאודורקיס, בן 94, הוא המלחין ויוצר המוזיקה היווני שהעלה את יוון לתודעה העולמית עם פס הקול והשירים שלו לסרט ״זורבה היווני״, ועם פס הקול לסרט המחאה Z שיצא נגד הפשיזם ושלטון הקולונלים ביוון (1967-1974).

שיתוף הפעולה בין התזמורת של מיקי תיאודוראקיס, המנוהלת ע"י בתו מרגריטה ובפיקוחו, לבין הזמרת מריה פרנדורי נוצר במיוחד עבור אירועי "25 שנים לקול-שישי". אל מריה פרנדורי יצטרף הזמר היווני המצליח דימיטרי באסיס וכן זמר/ישראלית.

התזמורת העממית של מיקיס תיאודוראקיס - מיקיס תיאודוראקיס יסד את התזמורת שלו בחודש מאי 1997, כאשר אסף את טובי המוזיקאים ביוון שניגנו את יצירותיו.

במהלך שנות קיומה הופיעה התזמורת בארצות רבות בעולם.

התזמורת משתפת פעולה עם תזמורות סימפוניות ומקהלות ידועות מארצות שונות והיא נוהלה ע"י מיקיס תיאודוראקיס ששימש כמנצח עד לפרישתו מטעמי בריאות לפני כמה שנים. אז העביר את קשת הניהול לביתו מרגריטה שעבדה איתו כל השנים. מרגריטה מנהלת את התזמורת עם היום. 

מטרת התזמורת היא להציג את כל המגוון העצום של המוזיקה שהלחין תיאודוראקיס בקונצרטים מול הקהל, בתכניות טלוויזיה ובהקלטות. זאת בצד הצגת שיתופי הפעולה של תיאודוראקיס עם המשוררים הגדולים של יוון כמו יאניס ריטסוס, אודיסאוס אליטיס (זוכה פרס הנובל לשירה) ומשוררים מחוץ ליוון כמו פבלו נרודה. 

מריה פרנדורי נולדה באתונה ונחשבת לזמרת היוונייה הידועה ביותר בעולם. מיקיס תאודורקיס גילה את פרנדורי עוד בצעירותה, והיא היתה הזמרת המועדפת עליו.

בין שאר יצירותיו, היא ביצעה במקור את ״הבלדה של מטהאוזן״. כמו-כן, שיתפה פעולה עם מנוס חדג׳ידקיס, הלני קאראינדרו, ונגליס ומלחינים רבים וידועים מיוון ומחוצה לה. 

מריה פרנדורי פעילה חברתית עד היום וביצעה שירי מחאה בתקופת שלטון הגנרלים ביוון (1967-1974). כמו-כן שימשה כחברה בפרלמנט היווני משך ארבע שנים.

היא מופיעה ברחבי העולם עד ימינו, הן כזמרת אופרה, כזמרת של שירה עממית ומוסיקת ג'אז.

מריה פרנדורי הופיעה עם מיקיס תאודורקיס כמה פעמים בישראל. 

דימיטרי באסיס מוזיקאי וזמר יווני. התחיל לשיר בכנסיות במקום מגוריו, בצפון יוון, מגיל 9. בגיל 20 התגלה על-ידי חברת התקליטים Warner Music והובא לאתונה כדי לשמש זמר ליווי לאלקיסטיס פרוטופסלטי. 
את פרסומו קנה ביוון בסדרת שירים שכתב עבורו סטמטיס קראונקיס, אחד מגדולי המלחינים של יוון. שיתף פעולה עם כריסוס ניקולופולוס, דימיטרה גלני, יאניס קוצירס, סטוורס קסרחקוס, דימיטרי מטרופאנוס ועוד רבים וטובים.

בשנת 2001 פנה אליו מיקיס תאודורקיס והציע לו לשיר עבורו, ומאז הוא משתף פעולה עם התזמורת העממית של תאודורקיס. דימטרי באסיס הוציא שני אלבומים משיריו של תאודורקיס.


חברי התזמורת:
פסנתר -  יאניס ולוניס
בוזוקי -  תאסוס ואסילס
בוזוקי -  יאניס מאטסוקאס
אבוב, חליל -  קסנופון סימוולאדיס
גיטרה -  ונגליס קונטראטוס
ויולה -  ארטמיס סאמאראס
אקורדיון -  לפטריס גריבאס
בס -  תאודורוס קואליס
תופים -  ניקוס סקומופולוס
כלי הקשה -  סטפנוס תאודורקיס-פאפאנגלידיסלפרטים נוספים
מחווה למיקיס תאודורקיס תמונות
באפשרותך לבחור כיסא ממפת הישיבה.
הכרטיסים שלך
בחר כמות כרטיסים:
0 / 1
מצא כרטיסים
בחר סוג כרטיס
בחר כמות כרטיסים
הכרטיסים שלך
כמות הכרטיסים : 0
לא בחרת כרטיס
הכרטיסים לא הוזמנו , עדיין ניתן לשנות את בחירתך

שים לב:  אישור סופי לכרטיסים יבוצע רק לאחר התשלום.אני מאשר בזאת את הסכמתי לתנאי השימוש והגנת הפרטיות ולמדיניות העוגיות של טיקטמאסטר ישראל

כרטיס האשראי שלך טרם חוייב

כרטיס האשראי שלך טרם חוייב

טופס בקשה לרכישה קבוצתית

כמות כרטיסים
שם החברה
שם ושם משפחה
טלפון נייד
טלפון בעסק
דואר אלקטרוני

שים לב

  • - טופס זה הינו בקשה בלבד. הטופס אינו מהווה הבטחה לקבלת כרטיסים לאירוע.
  • - נציגנו יבחנו את פנייתך ויחזרו אליך בהקדם האפשרי.